Laupäev, 30. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Linna toetus Kuressaare ooperipäevadele võib suureneda  
  Järgmisel neljapäeval koguneva Kuressaare linnavolikogu võimalikust otsusest suurendada toetust Kuressaare ooperipäevadele sõltub linna kõige kaalukama kultuuriürituse edasine saatus.

"Ma olen üsna kindel, et kui linn ei kaaluks praegu ooperipäevadele toetuse suurendamist, jääks järgmisel aastal üritus ära," kinnitas ooperipäevade korraldaja Ludmilla Toon. "Linna toetus on väga oluline, sest paljud ürituse toetajad lähtuvad sponsoreerimisel just linna toetuse suurusest."

Toetus võib suureneda 100 000 krooni võrra

Kuressaare linnavalitsus teeb volikogule ettepaneku tagada järgneval kolmel aastal Kuressaare Ooperipäevadele kindel toetus, mille suurus on 250 000 krooni aastas.

Kui seni toetas linn Kuressaare ooperipäevi aastas 150 000 krooniga, siis volikogu maikuu istungile saadetud eelnõu näeb ette ooperipäevi korraldavale Saaremaa Muusikahariduse Sihtasutusele aastatel 2007- 2009 250 000 krooni eraldamist igal aastal.

Kuressaare hariduse ja kultuuri valdkonna abilinnapea Argo Kirss lausus, et Kuressaare ooperipäevad on seitse aastat kestnud traditsioone arvestades sügavat kummardust vääriv üritus ning seetõttu võiks linna toetus ooperipäevadele olla senisest suurem.

"Linn peab kindlasti ooperipäevi toetama, sest ooperipäevad on suve kõige laiema kandepinnaga kultuuriüritus," ütles Argo Kirss. Abilinnapea kinnitusel annab toetuse suurendamine ooperipäevade korraldajale Ludmilla Toonile ka kindluse järgnevateks aastateks, sest paralleelselt käesoleva suve festivali organiseerimisega, käivad ettevalmistused juba ka 2007. ja 2008. aastal toimuva festivali korraldamiseks.

Ooperipäevadele oodatakse Ukraina presidenti

Ludmilla Toon lausus, et kui volikogu eelnõu heaks kiidab, tekitab see festivali korraldamises kindlust. Esmaspäeval viibis Ludmilla Toon Tallinnas ning kohtus Ukraina saatkonna ja Ukraina Eestis asuva kaasmaalaskonna esindajatega. Sõlmimisel on koostööleping, mis toob Kuressaarde tänavu Odessa Riikliku Ooperi- ja Balletiteatri, 2007. aastal Lvovi ja 2008. aastal Kiievi ooperiteatri. Lisaks kultuurivahetuse programmiga ka mitmeid näituseid jms.

Saaremaa Muusikahariduse Sihtasutus on juba 7 aastat korraldanud Kuressaares suurt rahvusvahelist muusikafestivali Kuressaare Ooperipäevad, millest on kujunenud suurim ja kõige laiema kõlapinnaga kultuuriüritus Kuressaares. Üritusel on osalenud mitmete riikide presidente, Eesti president Arnold Rüütel on ühtlasi ka ooperipäevade patroon. Tänavu võib ooperipäevi lisaks Arnold Rüütlile külastada ka Ukraina president Viktor Juštšenko. Seda juhul , kui Ukraina saatkonnal õnnestub ta Eestisse meelitada.

Taas on ooperipäevadele oodata Leedu kultuuriministrit, kes kavatseb ka ise kaasa laulda. Läbirääkimised käivad ka Odessa linnapea tulekuks.
 
  Kuressaare Sõnumid 18-05-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kaur, Kauri, Tauri 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3366 Veebimajutus: www.eq.ee