Laupäev, 30. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Õunapuu: ootan Reformilt maavanemakandidaati  
  Regionaalminister Jaan Õunapuu kinnitas eile, et ei ole kordagi öelnud, et esitab valitsusele Saare maavanema kandidaadiks Raivo Kallase.

Rahvaliitu kuuluv Õunapuu teatas seda vastuseks üleeilse Postimehe rubriigis “Kõva sõna” ilmunud tsitaadi “Saare maavanema kandidaadina esitan valitsusele isiku, kes vastab avaliku teenistuse seaduse nõuetele kõrgemate riigi valitsusametnike osas ja kelle valitsusliit on eelnevalt heaks kiitnud” tõlgendusele, et Õunapuu mõtleb selle all Raivo Kallast, keda saadavad pidevalt skandaalid.

“Kuna Saare maavanema ametikoha vastu tunneb suurt huvi Reformierakond, siis ootan, et nad pakuksid välja sobiva kandidaadi, kelle ka koalitsioon heaks kiidab,” ütles Jaan Õunapuu eile Meie Maale saadetud avalduses.

Kallas nõustuks

Saaremaa keskkonnateenistust juhtiv reformierakondlane Raivo Kallas on öelnud, et oleks valmis maavanema kohale asuma, kui selline ettepanek tehtaks.

“Ja eks Rahvaliit on ka sellest kohast huvitatud,” viitas üks Reformierakonna poliitik võimalusele, et rahvaliitlased kasutavad ära oravaparteilaste nõrkuse ja pakuvad maavanema kohale välja oma kandidaadi.

Meie Maa andmeil pakuti pärast riigikogu liikme Jaanus Tamkivi loobumist maavanema kohast kandideerimise võimalust ka ärimehele ja Reformierakonna poliitikule Toivo Aldile, kes ütles sellest aga ära.

Teiv ja Pikner

Ja ehkki reformierakondlased loodavad jätkuvalt, et maavanema koha saab nende erakonnakaaslane, pole maha maetud ka ideed nimetada lõpuks maavanemaks viimased kolm aastat seda tööd kohusetäitjana teinud Hans Teiv. Just põhjusel, et Reformierakonna ridadest on sobivat inimest raske leida.

Maavanema valimise teemal võttis eelmisel nädalal sõna ka Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Tarmo Pikner (Res Publica), kes osales koos Jaanus Tamkivi ja Hans Teiviga 2004. aastal maavanema ametikoha täitmiseks korraldatud konkursil. Pikner ütles BNS-ile, et kui talle tehtaks ettepanek kandideerida, kaaluks ta seda tõsiselt.

“Regionaalministri huvides on, et koalitsioonis saavutataks maavanemakandidaadi kohalt konsensus ning et Saare maavanemaks sobiv kandidaat saaks võimalikult ruttu ametisse.

Seni ei ole võimuliidu partnerid Saare maavanema kandidaadi osas kokkulepet saavutanud,” teatas eile regionaalministri pressiesindaja Kärt Einlo.
 
  Andres Sepp Meie Maa 18-05-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kaur, Kauri, Tauri 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3231 Veebimajutus: www.eq.ee