Neljapäev, 23. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  USA läheb 11. septembrile vastu häireolukorras  
  USA tugevdab 11. septembri terrorirünnakute aastapäeva ootuses julgeolekumeetmeid eeskätt Washingtonis ja New Yorgis, kuigi mingeid konkreetseid andmeid võimalike uute rünnakute kohta võimude teatel ei ole. Küll suleti täna konkreetsete ähvarduste tõttu Ühendriikide saatkond ja konsulaat Indoneesias ning kolmapäevast pannakse samal põhjusel kinni saatkond Malaisias.

Nii Washingtoni kui New Yorgi kohal patrullivad hävituslennukid ning pealinna olulisemate objektide – sealhulgas Pentagoni – lähedusse on paigutatud õhutõrjerakettide süsteemid. Pentagoni kinnitusel pandi raketiseadeldised paigale seoses õppustega koodnimetuse all “Puhas taevas kaks” ning lahingrelvastust neil peal ei ole.

Samas on teateid selle kohta, et raketisüsteeme on paigutatud mujalegi ning et õpperaketid saab väga kiiresti asendada lahingrelvadega.

Kuigi võimud kinnitavad, et mingeid konkreetseid teateid võimalike terrorirünnakute kohta ei ole, rõhutatakse, et igaks juhuks ollakse valmis. Luure andmetel on täheldatud terroristide kommunikatsiooni tihenemist, mida käsitletakse kui potentsiaalsete rünnakute tõenäosuse baromeetrit.

FBI riiklike infrastruktuuride kaitse keskus on kuulutanud välja kõrgendatud valmisoleku ning hoiatused on saadetud politseijaoskondadele, pankadele, transpordiettevõtetele, sõjaväebaasidele ja diplomaatilistele esindustele. Välisministeeriumi kommünikees manitsetakse ameeriklasi üle kogu maailma ettevaatlikkusele.

USA laevastik edastas eraldi hoiatuse Lähis-Idas seilavatele laevadele, kuna on vihjeid, et al Qaida võib kavandada rünnakuid naftatankerite vastu Pärsia lahel. See teade paiskas kohe üles ka naftahinna.

Konkreetsed ähvardused on saanud USA saatkond Indoneesia pealinnas Jakartas ja konsulaat Surabayas, mis mõlemad on tänasest suletud. Veidi hiljem sai hoiatuse ka saatkond Malaisias, mis suletakse homme teadmata ajaks. Välisministeerium keeldus täpsustamast, mis laadi oht ja millise informatsiooni põhjal välisesindusi ähvardab. Ministeeriumi pressiesindaja ei öelnud sedagi, kas ähvardus on seotud 11. septembriga, märkides vaid, et me kõik oleme sellest kuupäevast teadlikud.

USA suursaadik Indoneesias Ralph Boyce mainis seoses võimaliku ohuga al Qaidat: “Me teame, et al Qaida võrgustik pole veel kaugeltki löödud. Ja alles mõne tunni eest saime selle kohta veel ühe konkreetse kinnituse koos usaldusväärse informatsiooniga terroriakti ohu kohta meie Jakarta saatkonna suhtes.”

Malaisia politseil paluti täna võtta tarvitusele erakorralised abinõud USA saatkonna julgeoleku tagamiseks, ühtlasi hoiatati võimaliku ohu suhtes kõiki Ühendriikide kodanikke Kagu-Aasias. Indoneesia ja Malaisia kõrval peetakse tõenäosemaks rünnakuobjektiks veel ka USA saatkondi Filipiinidel ja Pakistanis.

Välisministeeriumi pressiesindaja Richard Boucher kinnitusel saadeti kõigile USA diplomaatilistele esindustele korraldus kõrgendatud valmisolekuks. USA Tallinna saatkonnast keelduti RVE-le võimalike lisaturvameetmete rakendamist kommenteerimast.

FBI märgib 11. septembri kõrval päevade ja sündmustena, mil tuleb võimalikuks rünnakuks valmis olla, ka ÜRO Peaassamblee koosolekut New Yorgis 10-20. septembril ning 25-29. septembril Washingtonis toimuvat Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi kohtumist.
 
  Mart Linnart Vaba Euroopa 10-09-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Sep 2002 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Aksel, Ailo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4194 Veebimajutus: www.eq.ee