|
|
|
|
prindi | saada
sõbrale |
kommentaarid e-postile | |
|
|
Aderkasid lõpetasid suve simmaniga
|
|
|
|
Laupäeva õhtu saatsid Adrekasid oma jaanipäevaks saadud uues majas mööda pidutsedes ja peatselt lahkuva suve lõppu tähistades. Ilusat õhtut aitasid sisustada Lääne-Virumaalt külla sõitnud Sõmeru valla samanimelise klubi isetegevuslased, kelle seas oli nii noori neide kui ka eakamaid prouasid ja härrasid.
Käänu talu õuele hakkas simman juba aegsasti huvilisi kokku meelitama, kuid ruumi oleks jätkunud seal veel suuremalegi seltskonnale. Suve jooksul on maja omanik perekond Valge lasknud tuppa ehitada uue kamina ja pliidi. Väliselt on maja saanud peale uue punase värvikihi, mida ilmestavad lumivalged aknaraamid ja uksepiirded.
Peokülalisi tervitas rõdul kohad sisse võtnud külaliste orkester Törts. Simmaniõhtu eeskava alustas kaugete külaliste neidude tantsurühm Sõsarad, kes esitas mitu toredat tantsu. Neile pakkusid vaheldust naisansambel oma kenade laulude ja eakate tantsurühm Memmed oma toredate tantsudega. Eriti lõbusalt tervitati nende esitatud instseneeringut laulust “Seitse vanatüdrukut”.
Ka Aderkaside kava sisaldas vanemaid laule ning nais- ja segarühma tantse. Sisuka ühiskontserdi lõpetasid Virumaa neiud Ene Laagi seatud “Sinilillevalsiga”. Kell 9 süüdatud simmanilõke ja orkestrimeeste pillilood lubasid pidutseda uue päeva alguseni.
Eluaegne Virumaa kultuuritöötaja Linda Hein, kes kava teadustas ja lindude hääli oskuslikult imiteeris, kinnitas, et nad jõudsid käia ära ka Kuressaares, Koguvas ja Nautses ning tundsid rõõmu, et Saaremaa elab ja areneb. Paljudele virulastele oli see esimene tutvumine Saaremaaga.
Järgmine kohtumine toimub tõenäoliselt tuleval aastal Viru Säru päevade ajal, kuhu kutsutakse ka Adrekasid.
|
|
|
 |
|
|
Aimi Pitk Meie Maa 28-08-2002 |
|
|
|
Jaga | |
 | | |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Maria, Marie, Maarja, Marja, Marje, Marjo, Marju, Mari, Marili, Marika, Maari, Maarika, Manni | | |
|