Laupäev, 28. jaanuar Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kaljo Endi ebaseaduslikult püstitatud maja jääb veel vähemalt aastaks püsti  
 
   
Kaljo Endi poolt Kassari-Sääre sihtkaitsevööndisse (SKV) ehitatud hoone kuulus kohtuotsuse alusel 1.augustiks lammutamisele, kuid seni ei ole ebaseaduslikult püstitatud hoonet ei teisaldatud ega lammutatud.

Käina abivallavanem Anne Mišina ütles Hiiu Lehele, et põhjuseks on Endi advokaadi Tõnis Boroditsi taotlus kohtuotsuse täitmise tähtaja pikendamiseks aasta võrra.

Augusti alguses andiski Käina vallavalitsus loa tähtaja pikendamiseks, kuna planeerimis- ja ehitusseadus seda lubab.

“Ega me ei ole mingid vereimejad. Me tahame inimese õigele teele juhtida. Ehitusluba me talle sellesse kohta ei saanud anda ja soovitasime tal 300 meetri peale taganeda. Esitasime ka keskkonnaministeeriumile ettepaneku teha sihtkaitsevööndis parandus ja lubada sihtkaitsevööndisse püstitada mittetootmislikke ehitisi kinnistu tarbeks. Praegu ajab End asju ka ranna- ja kaldakaitseseaduses ette nähtud ehituspiiranguvööndi vähendamiseks valmivas Kassari üldplaneeringus, “ selgitas Mišina.

Hiiumaa Keskkonnateenistuse direktori Rein Urmani (pildil) sõnul tegi keskkonnateenistus ministeeriumile ettepaneku muudatusteks Kassari-Sääre SKV kaitse-eeskirjadesse, lubamaks SKV alal püstitada teatud ehitisi. Põhjenduseks asjaolu, et praegu ei saa SKV alal püstitada isegi kaitsealaga seotud ehitisi.

Keskkonnateenistuse ettepanekule lisas omapoolse taotluse ka Käina vallavalitsus, kes soovib luba püstitada SKV alal mittetootmislikke ehitisi kinnistu tarbeks. Tõenäoliselt võimaldaks see seadusemuudatus Endi ehitise seadustada.

Urman ei julgenud ennustada, kas taotlused saavad ministeeriumist positiivse vastuse või mitte.

Ebaseaduslike ehitiste püstitamine ehituskeeluvöönditesse on kujunenud üle-eestiliseks probleemiks, seetõttu arutavad eile ja täna Vilsandi rahvuspargis kogunevad keskkonnateenistuste juhid ühe teemana ka ebaseaduslike ehitiste lammutamist.

“Kui omanik ebaseaduslikult püstitatud ehitist ei lammuta, on planeerimis- ja ehitusseaduse alusel ehitise lammutamise kohustus pandud omavalitsusele. Selles seaduseparagrahvis sisaldub vastuolu – kui ikka valda tuleb sellise kaliibriga maksumaksja, siis omavalitsus seda ehitist ei lammuta.

Kui tekitatakse riiklikult mingi struktuur - lammutamisrühm vms ja luuakse pretsedent mõne ebaseadusliku ehitise lammutamisega, siis ehk olukord paraneb. Seni rikutakse seadusi karistamatult,” nentis Urman.

Urman teatas, et Hiiumaal on praegu tegemist kolme ebaseaduslikult püstitatud ehitisega: eelnimetatud Kaljo Endile kuuluv ehitis Kassari-Sääre SKV alal, Lääne-Sarve SKV maale rajatud Soome kodanikule kuuluv ehitis. Hiljuti avastati ka Suureranna külas ilma ehitusloata ja ehituskeeluvööndis asuvale Heliranna kinnistule püstitatud hoone. Seda seaduserikkumist menetleb praegu keskkonnainspektsioon.
 
  HARDA ROOSNA Hiiu Leht 23-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2002 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kaarel, Karel, Karl, Karli, Kaarli, Kaaro, Karro, Kalle 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3288 Veebimajutus: www.eq.ee