Pühapäev, 27. november Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saaremaa koolid ostavad arvuteid miljoni krooni eest (6)  
 
   
Kuressaare Gümnaasiumi arvutiklass sai suvel täiesti uue kuue. Pildil veel täielikult lahti pakkimata töökohad. Sergo Selder
Tiigrihüppe sihtasutus toetab Saaremaa koole sel aastal ligi kolmesaja viiekümne tuhande krooniga, millele koolid peavad lisama kaks korda nii palju, et osta arvuteid ja tarkvara.

Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peeters ütles, et ainult kuus valda Saaremaal suutsid koolidele arvuteid osta.

“Saaremaa oleks võinud saada Tiigrihüppelt 480 000 krooni, kuid vald pidi panema kaks kolmandikku ning meie vallad ei suutnud nii palju garanteerida”, rääkis Peeters.

Tiigrihüppest anti Saaremaale
348750 krooni. “See raha tuleb kulutada IT vahendite või interneti ühenduse muretsemise peale, kuid internet on kõikides koolides juba olemas.”

SÜG ja KG ostsid klassitäie

Mõlemad linna gümnaasiumid vahetavad enne õppeaasta algust välja oma arvutiklassid. SÜGi arvutiõpetaja Kunnar Sinki sõnul ostab SÜG sel nädalal kakskümmend arvutit ning ehitatakse juurde uus arvutiklass. “Sellest kahekümnest paneme kokku veel ühe kaheksateist töökohaga arvutiklassi ning paar tükki lähevad õpetajatele,” ütles Sink.

Kuressaare linna IT spetsialist Anu Tanila rääkis, et SÜG maksab arvutite eest 300 000 krooni, millest linn maksab sel aastal 80 000 krooni. Ülejäänud summa makstakse kaheaastase järelmaksuna.

SÜGi direktori Viljar Aro sõnul on eelmises suuremast arvutiostust möödas viis aastat ja enam ei saa ühe arvutiklassiga hakkama. “Õppekava on selline, et üks arvutiklass ei mahuta ajaliselt kõiki arvutitunde ära. Õpilastel peab olema rohkem aega tunniväliselt arvutit kasutada, õpetajate arvutiharidus peab arenema ning arvutit kasutatakse ka aineõpatajate poolt tundide läbiviimiseks,” kirjeldas Aro uue klassi ehitamise põhjuseid.

Kuressaare Gümnaasium ostis paar päeva tagasi kaheksateist uut arvutit. KG arvutimeister Gert Lutter ütles, et arvutiklass remonditi suvel ning uued arvutid jäävad sinna. “Vanad arvutid paigutatakse kooli peale laiali õpetajate vaheruumidesse ning õpetajad saavad seal tööd teha.”

KG-s on ka teine arvutiklass, kuid see on Lutteri sõnul EBS Saaremaa kolledzi oma. “KG kasutab seda aeg-ajalt,” ütles Lutter.

Sel aastal on KG-s arvutite peale kokku planeeritud 375 000 krooni. Kuressaare Gümnaasiumi sihtasutus maksab arvutite eest 200 000 krooni, millele Tiigrihüpe lisab 100 000 ning linnalt tuleb 75 000 krooni.

Viimane suurem arvutiost KG-s oli 1998. aastal. “Aeg-ajalt on ikka üks või kaks arvutit juurde ostetud, aga praegune on suurim arvutiost,” ütles KG infojuht Arvi Tanila.

Linna IT spetsialisti Anu Tanila sõnul on kõik linna koolid sel aastal arvuteid juurde ostnud. “Kõik koolid on ostnud: Õhtukool, põhikool, Vanalinna kool, aga klassitäie ostsid KG ja SÜG.” Tanila andmeil ostis põhikool juunis viis arvutit ning tarkvara.

Raivo Peetersi andmeil on maakonnas oma arvutiparki täiendanud viie valla koolid: Kärla, Valjala, Orissaare, Salme ja Pöide.
 
  Sergo Selder Meie Maa 22-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2002 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Asta, Astra, Astrid 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3089 Veebimajutus: www.eq.ee