Pühapäev, 27. november Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saaremaal on puudus kvalifitseeritud õpetajatest  
  Enne kooliaasta algust kummitab Saaremaa koole kvalifitseeritud õpetajate puudus, sest alates uuest õppeaastast peab kõigil õpetajatel olema pedagoogiline haridus.

Maavalitsuse kultuuri- ja haridusosakonna juhataja Raivo Peeters ütles, et kuna kaadrivalik on koolide enda teha, siis puudub maavalitsusel koolide kaadriprobleemide kohta ülevaade. “Peab ütlema, et ega keegi meie poole suve jooksul pöördunud ka ei ole,” lisas ta.

Kaali Põhikooli direktor Heimar Siirak kinnitas küll, et nende kooli kaader on komplekteeritud, kuid kahjuks ei suudeta kõiki kohti täita nõutult kvalifitseeritud inimestega (alates uuest õppeaastast peab kõigil õpetajatel olema pedagoogiline haridus).

“See on ilmselt ülevabariigiline probleem. Kui meie koolis on füüsikaõpetaja koormus neli tundi nädalas (kaks tundi 8. ja kaks tundi 9. klassis), siis ükski erialaharidusega pedagoog meile lihtsalt ei tule ja oleme õnnelikud, kui meil on olemas inimene, kes ainet tunneb ja on suuteline selle ka lastele edasi andma.”
Siiraku sõnul on siiski enamus pedagooge ka ise koolitee jalge alla võtnud.

Sama mure kummitab paljusid maakoole. “Lapsi ei saa jätta õpetamata, aga oma kaadrit me sel sügisel küll nõuetele vastavusse viia ei suuda,” nentis Torgu Põhikooli direktor Vaike Kukk.

Siiski ei ole karta, et tahvliesine päris tühjaks jääks. Kui ikka õpetaja õpetab hästi oma ainet, on temaga võimalik sõlmida aastane leping. Seda aga pärast konkursi välja kuulutamist nimetatud ametikohale ja sobivate kandidaatide mitteleidmist.

Kui paljudes maakoolides napib kvalifikatsiooninõuetele vastavat kaadrit, siis Pihtla Algkool pidi ühe õpetaja uuest kooliaastast koondama.

“Kuna läheme sellest sügisest 5.-klassilisest üle 4.-klassiliseks, tuli meil ka ühest pedagoogist loobuda,” ütles direktor Kristine Järsk. Kooli kummitab õpilaste puudus – sel sügisel läheb seal 1. klassi vaid üks laps. “Loodame, et aasta pärast kolib meie majja Sandla lasteaed, siis suudame ehk veel edasi eksisteerida,” rääkis Järsk.

Heade spetsialistide puudus kummitab ka Kuressaare Ametikooli. Õppealajuhataja Viiu Kose arvas küll kooliaastaga hakkama saavat, kuid kinnitas, et tööd leiaks nende majas kindlalt psühholoogia- ja füüsikaharidusega pedagoogid.

Kuressaare Gümnaasiumi direktor Toomas Takkis sõnas, et nemad otsisid suvel päris mitut pedagoogi ning otsingud andsid tulemusi. “Sügisest on meil tööl seitse uut inimest, neist üks koguni Oklahomast.”

Kuressaare linna haridusnõuniku Õilme Salumäe sõnul peaks linnakoolid uueks aastaks suhteliselt valmis olema. “Meil ei ole küll veel kokkuvõtteid tehtud, kui palju uusi inimesi on tööle võetud,” ütles ta ning lisas, et 30. augustil korraldab linn oma haridustöötajatele kultuurikeskuses kooliaasta alguse puhul vastuvõtu.

Muutub õpilaste nädalakoormus

Seoses põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatuste jõustumisega uuest õppeaastast on õpilaste suurim lubatud nädalakoormus põhikooli klassides:

1. klassis 20 tundi;
2. klassis 23 tundi;
3. ja 4. klassis 25 tundi;
5. klassis 28 tundi;
6. ja 7. klassis 30 tundi;
8. klassis 32 tundi;
9. klassis 34 tundi.

Väikseim lubatud nädalakoormus gümnaasiumiastmes on 32 tundi.

Koolitundide pikkus on endiselt 45 minutit ja vahetund peab olema vähemalt 10 minutit.
 
  Rita Loel Meie Maa 22-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2002 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Asta, Astra, Astrid 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3159 Veebimajutus: www.eq.ee