Pühapäev, 27. november Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kärlal tunnustati kauneimaid kodusid  
  Saarlased algatasid 20. augustil, Eesti taasiseseisvumise aastapäeval toreda ja meeliülendava ürituse, mis võib saada eeskujule järgivaks traditsiooniks kogu Eestis. Korrastatud Kärla pargis, lehvivate lippude all ja südamlike laulude ning sõnade kõlades tunnustati pidulikult Saare maakonna kaunimate kodude ja eeskujulike ümbrusega tööstus- ja ühiskondlike hoonete hoolsaid korraldajaid.

Tänu ja kiitust ning rahvusvärvides lipuvarda viirge (viiruna pikaks kujundatud vimpleid) maavanemalt vastu võttes tundsid töökad inimesed üldsuse tunnustust oma pikaajalisele väsimatule tööle.

Tundub, et augustikuu keskel ongi see aeg, kus kaunimate kodude tunnustamise aluseks on õues ja aias veel tegelikult hoomatav ilu. Kevadel pole veel kõik hool ja ilumeel täielikult nähtav ja sügisel on see kolletades talvesse uinumas. Aeg oli õigesti valitud.

Ühtlasi kriipsutab see valik taasiseseisvumise päeval alla, et meie vabaduse ja armastuse sümboliks on kaunis Eesti kodu ja puhas ja korrastatud ümbrus ning eluterve keskkond kõikjal.

Kärla ei olnud valitud piduliku sündmuse korraldamiseks juhuslikult. Valla keskuseks olev alevik on muudetud korraldava tahte ja usinate käte abil üsna õdusaks. Spordihoone juurest parki minnes tunneb looduse ja inimese kooselu tasakaalu. Pigem veel seda, et inimesed ei võta looduselt kõike, vaid annavad talle vaaterikkust.

Kärlal jäi kõrvu ja silma ka see, et maakonnas on kõige virgemad kodukujundajad Muhu saarel ja Kaarma vallas. Ka Ruhnust oli üks talu ära märgitud. Palju kiiduväärseid majaomanikke tõusis lavale Kuressaare linnast. Osalt juba hallipäised, kuid igapäevase hoolsa tööga oma nõtkuse ja väärikuse säilitanud mehed ja naised esindasid kodusid, mis on hälliks meie rahvale. Nende eeskuju on nakatanud ka noori ja see on lootustandev märk.

Juba mitmendat aastat märgiti ära Saaremaa Liha- ja Piimatööstuse ning Kuressaare Gümnaasiumi korrastatud ja oskuslikult haljastatud ümbrust. Kaunis keskkond loob viljaka meeleolu tööks ja õppimiseks.

Maavanem Jüri Saar märkis pärast meeleoluka ürituse lõppemist seda, et õigupoolest polnud meie, hiljuti alles riiklikuks pühaks kuulutatud tähtpäeval veel seda visuaalselt ja hingeliselt tajutavat isamaalist iva, mis meid vaimselt toidaks. Usutavasti on see kosutus nüüd Saaremaal leitud. Kaunis kodu on Eesti riigi ja rahva ehteks ning tuumaks.
 
  Bruno Pao Meie Maa 22-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2002 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Asta, Astra, Astrid 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3052 Veebimajutus: www.eq.ee