Pühapäev, 27. november Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Tulemas on Saaremaa külade päev  
  Mai algul moodustatud MTÜ Saaremaa Kodukant korraldab 20. septembril Saaremaa külade päeva.

Kuressaare kultuurikeskuses toimuv külade päev sisaldab mitmesuguseid üritusi ja kannab koondnimetust “Küla tuleb linna,” ütles Meie Maale MTÜ Saaremaa Kodukant juhatuse esimees Elvi Viira.

Kava kohaselt algab külade päev pihta kell 11, mil kultuurikeskuses avatakse külas valmistatud toodete müük (käsitöö, pagaritooted jne.) Osa müügist toimub hoones sees, kuid keskuse taga platsil on talusaadustega kauplemiseks plaanis avada improviseeritud turg.

Samaaegselt turu avamisega algab keskuse saalis koolinoortele mõeldud poole tunnine isetegevusprogramm, kus esinevad maakoolide õpilased.

Kell 11. 30 algab keskuse saalis konverents, mis käsitleb ettevõtluse arendamise võimalikkusest külas. Peaesinejaks on sotsiaalteadlane ja tuntud külavanem Raplamaalt Ülo Vooglaid. Saaremaalt on ürituse organisaatorid teinud ettepaneku tutvustada oma tegevust ettevõtluse arendamisel Leisi ja Muhu vallajuhtidele.

“Leisis on väga tugevalt arenenud ettevõtlus ja Muhus tegeldakse väga palju seltside ja seltsingutega,” sõnas Viira. “Põhieesmärk on ikkagi ettevõtluse arendamine külas, sest ilma rahata ei ela,” põhjendas ta konverentsi teemavalikut.

Kell 13.30, pärast konverentsi lõppu algab kaks üritust: videosaalis pakutakse vaadata videoprogramme üleeestilise liikumise Kodukant tegevusest, suures saalis aga toimub kohtumine Riigikogu saadikutega teemal "11 aastat Eesti maaelu".

Et üleeestiline liikumise Kodukant on saanud kaante vahele oma arengukavad, siis toimub Kuressaare kultuurikeskuses ka selle trükise esmaesitlus. Saalis on üles pandud mõned stendiettekanded ning soovi korral saavad maal tegutsevad kodanikuühendused panna saali üles endi tegevust kajastava näituse.

Kell 15.00 peale turu sulgemist ja muude ürituste lõppemist algab kultuurioksjon, mida viib läbi Samuel Golomb.

Ürituse eesmärgiks loetles Viira küla tegevuse teadvustamist, edendamist ja maainimeste soovi saada vastastikku tunnustust. “Külades tehakse väga palju huvitavad aga lõpuks inimene väsib ära, kui ta ei saa ennast avada,” selgitas Viira. “On väga tähtis, et inimtegevusest jääb mingi jälg, ennekõike vaimne jälg,” lisas ta.

Kõigil kel on huvi 20. septembril toimuval üritusel kuidagi osaleda või saada infot selle kohta palutakse helistada järgmistel numbritel: 20514, 56145 või 050 41 095
 
  AIN LEMBER Meie Maa 22-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2002 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Asta, Astra, Astrid 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3953 Veebimajutus: www.eq.ee