Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Teine Toivo (33)  
  On olemas kaks Toivo Alti. Esimene, kes ihkab olla õigluse kehastus, peab ajujahti oma endistele äripartneritele ning nõuab vastutust. Teine Toivo tuleb päevavalgele siis, kui mehel omal püksid püüli sõeluvad. Teine Toivo on mees, kes kardab vastutust.

Neljapäevases ajaleheartiklis “Toivo Alt ei ole süüdi” kurdab linnavolikogu liige Toivo Alt, et ta on alusetult sattunud ajakirjanduse ja keskkonnainspektsiooni süüdistuste alla.

Alt kinnitas lehelugejatele, et päeval, mil kaevandamine Tõnu kinnistul lahti läks, ei olnud tema kinnistu omanik.
Kohtus tunnistas Alt, et ehitajatele näitas kinnistud ette tema ise. “Nad oli kursis minu kinnistutega,” teatas Alt. Niisiis: kui on kasulik, olen omanik, kui muutub kahjulikuks, ütlen lahti.

Tekib küsimus, kas tõesti esitles Alt linna trassiehitajale võõra inimese varandust? Kui seadus juuksekarvana lõhki ajada, siis jah, kui rääkida asja sisust, siis loomulikult mitte. Kuid just asja sisu on see, millest Alt meeleldi ei räägi ning enda õigustamiseks juriidilisi keerdkäike välja mõeldes on ta püünele tõuganud endised maaomanikud, kel pole Aldi äriplaanide ega kaevandamisskeemidega vähematki pistmist.

Fakt on see, et kui mitte 2. maist, siis alates 6. maist on Tõnu kinnistu omanik Alt. Vaatamata sellele käis kinnistul veel kuu aega ebaseaduslik kaevandustegevus, mille lõpetas kohalike elanike füüsiline sekkumine. Ümberkaudsetel ähvardas vesi kaevust kaduda, aga maaomanik Alt ei teinud midagi tulemuslikku, et ebaseaduslik kaevandmine lõpetataks.

Toivo Aldi sõnul pole asjaolu, et OÜ Norwest Ehitus Grupp alustas tegevust Tõnu kinnistul, kuidagi seotud tiigi rajamise avaldusega Tõnise kinnistule. Kas tõesti?

Saare maakohtus toimunud istungil rääkis Toivo Alt, kuidas aprillis tulid tema juurde Norwesti mehed sooviga saada tema maalt liiva. Et asi oleks seaduslik, soovitasid trassiehitajad Aldile tiigi rajamist ja kalakasvatust. Ka Aldi poolt Salme vallale esitatud taotluse koostasid Norwesti töötajad.

Küsimus on nimelt selles, et isegi juhul, kui Alt oleks tiigi rajamiseks loa saanud, poleks tema kui eraisiku maa pealt kaevandatud ainest tohtinud kasutada linna trassiehitusel. Ka pole Tõnu kinnistu ainesele tehtud minisugust laborianalüüsi, mis tähendab, et selle sobilikkus trasside tagasitäiteks on tõestamata.

Kõnekas on asjaolu, et oma vastulauses vaikib “keegi” Toivo Alt (väljend Aldi artiklist – A. L.) maha fakti, et ta on linnavolikogu ehituskomisjoni esimees. Ometi on see fakt ja sellest aspektist vaadatuna võiks juhtum huvi pakkuda ka kaitsepolitseile.

Niisiis, selle asemel, et pakkumisest keelduda, tõstatada küsimus linnavolikogu tasandil ja teha linnavalitsusele arupärimine ebaseaduslike meetodite kasutamise kohta PHARE rahastamisel rajataval objektil, läks linnavolikogu ehituskomisjoni esimees Alt rahumeeli trassiehitajatega vääritusse sobingusse. Ja tulemuseks on suurejooneline seaduserikkumine.

Raske pole ära arvata, kuidas teadsid Norwesti mehed Aldi poole liiva kaevandamise küsimuses pöörduda. On ju varemgi tema kinnistult ohtralt autokoormaid linna poole vuranud.

Kuidagi väga kergelt käib Aldi käes süüdistuse esitamine tellimusloo kirjutamises.
Süüdistades ajakirjanikku tellimusloo täitmises, võiks Toivo Alt mustvalgel ära tuua ka ajakirjanikult loo tellinud inimeste nimed. Muidu on see pigem oma rikutuse eksponeerimine. Ma ei ole ainus ajakirjanduses töötav inimene, kes peab Toivo Alti suurimaks ajakirjandusega manipuleerijaks Saaremaal. Tasub vaid meenutada Illar Tenno või Saaremaa Laevakompanii käsitlemise juhtumeid kohalikus ajalehes. Just nimelt Aldil jätkus südikust istuda päev päeva järel tundide viisi ajakirjaniku töötoas või temaga autos (minu isiklik kogemus) ning jagada loo kirjutamiseks juhiseid ja infot. Loomulikult selleks, et artikkel tuleks temale võimalikult meelepärane.

Toivo Alt nimetab minu 27. juunil ilmunud lugu üliemotsionaalseks. Maitseasi. Julgen arvata, et ometi on see parem kui selline ajakirjandus, kus ärimehed või parteifunktsionäärid väljastpoolt toimetust otsustavad, millest kirjutada ja millest üldse kirjutamata jätta. Kui uskuda Norwest Grupi juhti Andrei Seršeni, tuleb Saaremaal ette ka selliseid seiku.
 
  AIN LEMBER Meie Maa 17-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2002 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2759 Veebimajutus: www.eq.ee