Reede, 12. august Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Linnavalitsus kavatseb kontrollida rehvide purustustehase rajaja tausta  
  Kuressaare linnavalitsus laseb kontrollida linna rehvide purustustehast rajada kavatseva Hollandi ärimehe Martinus Kuppensi Euroopas asuvate tehaste olukorda, et veenduda tulevase tehase keskkonnaalases ohutuses.

"Plaanime saata Kuppensi Lääne- Euroopa kolme tehase asukoha omavalitsustele päringu, et uurida kas tehased on oma senise tegevusaja jooksul põhjustanud keskkonnaalaseid või mingit muud sorti probleeme," ütles linnavalitsuse keskkonna ja välisprogrammide spetsialist Karli Valt.

Kirjad saadetakse Hollandisse, Belgiasse ja Prantsusmaale ning lisaks keskkonnaalasele järelepäringule tunneb linnavalitsus huvi ka tehaste tööohutuse ja tervisekaitse suhtes ning kuidas sujub tehaste koostöö kohaliku omavalitsusega.

Juuli keskel kiitis linnavalitsus põhimõtteliselt heaks rehvide purustustehase rajamise Roomassaarde, kuna eksperthinnangu järgi ei kujuta tehas keskkonnale ohtu ja loob juurde paarkümmend uut töökohta.

Linnapea Jaanus Tamkivi sõnul ei saa linnavalitsusel olla midagi selle vastu, et siia investeeritakse ja luuakse juurde uusi töökohti, kuid siiski on esmatähtis, et tehas täidab kõiki keskkonnanõudeid.

"Eesmärk on see, et tehase ehitamine ei kahjustaks Kuressaare puhkeala arengut, sest siis kaotaksime palju rohkem kui tehase rajamisega võidaksime," märkis Tamkivi.

Ta rõhutas, et lõpliku otsuse tehase rajamise või mitterajamise osas langetab Kuressaare linnavolikogu, kes peab kinnitama ala detailplaneeringu.

Kummipurustustehase rajamine on europrojektide kõrval viimaste aastakümnete suurimaid välisinvesteeringuid Kuressaarde, kuna rajatava tehase omanik Hollandi ärimees Martinus Wilhelms Nicolaas Kuppens kavandab enda sõnul investeerida projekti arendamisse ja tehase rajamisse kokku 45–60 miljonit krooni.

Tehase keskkonnamõjude hinnangu teinud keskkonnaekspert Juhan Ruut märkis aruandes, et analüüsi tulemusel võib tehase rajamist pigem lubada. Kavandatav tegevus ei ole vastuolus keskkonnakaitse seadusandlusega ja lähialade arendustegevusega ega põhjusta neile olulist mõju. Eksperthinnangu järgi tehas ise olulisel määral jäätmeid ei tekita ja töömüra jääb Roomassaare tööstuspiirkonna normide piiresse.
 
  MM Meie Maa 09-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2002 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Klaara, Klaarika 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2914 Veebimajutus: www.eq.ee