Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli

| prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |
  Villu Sepp tuli kümnevõistluses Eesti meistriks (1)
  Eelmisel nädalal Haapsalus toimunud Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel krooniti kümnevõistluses meistritiitliga Villu Sepp, kellele tagas esikoha 7012 punkti. Naiste seitsmevõistluses oli Kaie Kand 4824 punktiga kolmas.

Kuigi mitmed nimekad kümnevõistlejad jäid Eesti meistrivõistlustelt eemale, Villu Sepa hinnangul see kuldmedali väärtust ei vähenda. “Võistlus on võistlus ja seda ei saa niiviisi öelda, et oleks olnud kõik kohal, siis oleks olnud,” märkis kaks aastat tagasi seitsmevõistluses Eesti meistriks tulnud 22 aastane saarlane. “Mina arvan, et see oli antud hetke võistlus. Tiitel on tiitel ja sellega olen ma rahul,” lisas ta.

6887 punktiga teise koha saanud Ranel Rünka ja 6854 punktiga kolmanda koha saanud Martti Soosaart edestanud Villu Sepp esikoha taganud 7012 punktiga rahul ei ole. “Raske öelda, mille taha see jäi, aga just esimene päev oli kuidagi eriti vilets,” kurtis selleks hooajaks mitmetes välislaagrites koos Erki Noolega harjutanud Villu Sepp, kelle sõnul ei saanud ta ennast korralikult käima.

Sportlase hinnangul hävis ta kõige rohkem kahel esimesel alal – 100 m jooksu 11,34 ja kaugushüppe 6.65-ga. Kui kuulitõukes saavutatud tulemust 12.09 ja 400 m jooksu aega 51,44 hindas Sepp enamvähem normaalseks, siis ainsana jäi ta esimese päeva tulemustest rahule kõrgushüppes hüpatud 1.96-ga.

Teisel päeval püstitas Villu Sepp kaks uut isiklikku rekordit – odaviskes 54.04-ga ja 1500 meetri jooksus 4.53,17-ga. “Eriti hea meel on mul odaviske tulemuse üle,” rõõmustas sportlane, kes jäi rahule ka 110 m tõkkejooksu 15,34-ga, kettaheite 37.81-ga ja teivashüppe 4.25-ga.

Naiste seitsmevõistluse Eesti meistrivõistlustel oli Audenteses õppiv Kaie Kand 4824 punktiga kolmas. Võitis 5460 punktiga Rutti Lukksepp, teine oli Liina Lankei 4888 punktiga.