Laupäev, 23. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 19:20
Temperatuur: 16.1°C
Õhurõhk: 770.2 mmHg
Õhuniiskus: 77 %
Tuule kiirus: 4.5 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saaremaal on nädalalõpul ulatuslik katastroofiõppus  
 
   
Illustreeriv foto Hiiumaa katastroofiõppusest 2016

14. ja 15. septembril toimub Saaremaal Kuressaare linnas ulatuslik katastroofiõppus, mil saarele on suunatud lisaressursid mandrilt. Eesti Päästemeeskonna meditsiinirühm, Soome ja Eesti Punane Rist ning kiirabibrigaadid harjutavad koostöös kohalike abistajatega toimimist saarel suurõnnetuse ajal. Kuressaare Piiskopilinnuse juurde püstitatakse välihaigla, mida kõigil huvilistel on võimalik 16. septembril kl 9-11 külastada.


Õppuse ja traumapäeva peakorraldaja on Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Haigla kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popovi sõnul toimuvad õppuse stsenaariumi kohaselt Kuressaare linnas rahvarohked rahvusvahelised ooperipäevad, mille meditsiiniliseks turvamiseks suunatakse Saaremaale lisaressursina Eesti Päästemeeskonna Meditsiinirühm ning täiendavad kiirabibrigaadid mandrilt. Tegu on rahvusvahelise õppusega, kuhu on kaasatud Soome Punase Risti töötajad.


"Tegemist on esimese taolise suuremahulise õppusega Saaremaal, samas oleme varasemalt sarnaseid õppusi korraldanud mujal Eestis. Nii toimus Regionaalhaigla eestvedamisel 2016. aastal katastroofiõppus naabersaarel Hiiumaal, mil samuti harjutati Eesti Päästemeeskonna Meditsiinirühma aktiveerimist, et püstitada saarele välihaigla ning pakkuda kannatanutele ja patsientidele igakülgset kiiret meditsiiniabi olukorras, kus kohalik haigla ei olnud enam võimeline seda tagama,“ märkis dr Popov, lisades: „Eesti saarte puhul võtab võimaliku suurõnnetuse korral mandrilt lisajõudude saatmine teadagi aega, nt reanimobiilibrigaad jõuab helikopteriga Kuressaarde kõige varem 50 minutiga. Sellest johtuvalt on äärmiselt oluline harjutada kohalike abiandjate – päästekomandode, kiirabi, Kuressaare haigla meedikute jt ning mandrilt tulnud lisajõudude koostööd ja ladusat toimimist, et kõigil saarlastel oleks turvatunne, et nad ei jää abita ka kriisisituatsioonis kui näiteks kohalik haiglahoone on rivist väljas, samas kannatanuid on palju.“


Saaremaa õppuse esimeses etapis, 14. septembril aktiveerub Eesti Päästemeeskonna meditsiinirühm, kes koguneb koos meditsiinilise varustusega Virtsu sadamas ja sõidab praamiga Kuivastu sadamasse. Edasi suundutakse Kuressaarde ning Kuressaare Piiskopilinnuse lähedusse püstitatakse välihaigla telklinnak, kus alustatakse võimalike kannatanute vastuvõtmist. Õppuse stsenaariumi järgi toimub Kuressaare Haiglas õhtul tulekahju, mistõttu alustatakse haiglaravil viibivate patsientide osalist evakuatsiooni välihaiglasse.


15. septembril saabuvad saarele kuus täiendavat kiirabibrigaadi mandrilt. Katastroofiõppus jätkub Regionaalhaigla kiirabikeskuse traumapäeva ning meditsiinimeeskonna õppusega. Ennelõunal kl 11:00 ̶ 13:00 harjutatakse erinevaid kiirabisimulatsioone nagu traumakäsitlus, elustamine jms Kuressaare Päästekomandos, Piiskopilinnuses, Kuursaalis, Roomassaare sadamas ning tänavatel, samal ajal toimuvad harjutused ka välihaiglas.


Pärastlõunal kl 13:30 ̶ 16:00 on suurõnnetuse õppus Kuressaare merepromenaadil, mil harjutatakse toimetulekut masskannatanute situatsiooniga. Legendi järgi toimub ooperipäevade ajal paljude kannatanutega liiklusõnnetus, mil juhitavuse kaotanud auto sõidab rahvamassi sekka. Õnnetuskohale saabuvad nii politsei, päästjad kui ka kiirabi ning kannatanuid toimetatakse nii Kuressaare Haigla erakorralise meditsiini osakonda kui ka välihaiglasse, kus harjutatakse masskannatanute vastu võtmist ja abi osutamist.
Traumapäev ja õppus lõppeb orienteerivalt kl 18:00.


Õppuse ajal 15. septembril ajavahemikus 13:30 ̶ 16:00 võib Kuressaare Haigla erakorralise meditsiini osakond olla ajutiselt ülekoormatud, mistõttu palume patsientide mõistvat suhtumist.


Laupäeval, 16. septembril on kõik huvilised kl 9:00 ̶ 11:00 oodatud lahtiste uste päevale välihaiglas, et lähemalt tutvuda haigla varustatuse ning meditsiinimeeskonnaga.


Õppuse ajal on Kuressaares liikumas tavapärasest tunduvalt rohkem kiirabisõidukeid. „Selleks, et minimaalselt häirida Kuressaare igapäeva elu, sõidavad kiirabibrigaadid järgides kõiki liikluseeskirja reegleid ning ei kasuta vilkureid ega sireene,“ kinnitas Arkadi Popov.


Tegemist on suurima taolise õppusega Saaremaal ning ühtlasi 21. regionaalhaigla kiirabikeskuse traumapäevaga, Regionaalhaigla koostööpartnerid õppusel on: Terviseamet, Päästeamet, Lääne Päästekeskus, Kuressaare haigla, Pärnu haigla kiirabi, Tartu kiirabi, Kuressaare linnavalitsus, Lääne politseiprefektuur, Kaitseliidu Saare malev, Naiskodukaitse, Vabatahtlik Merepääste ning kõigi Eesti Päästemeeskonna meditsiinirühma liikmete tööandjad.


 


 
  Saarlane.ee 13-09-2017  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Verekeskus kutsub saarlasi doonoripäevadele
» Politsei otsib Kuressaares kadunud 69-aastast Pauli
» Saaremaa kaitseliitlased osalevad Rootsi suurõppusel
» Baltic Workboats hakkab USAsse laevatehast rajama
» Kuressaarde tuleb riigigümnaasium (3)
» Saaremaal on nädalalõpul ulatuslik katastroofiõppus
» Kuressaare tänavapiknikku külastas mitu tuhat inimest
» veel
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2269 Veebimajutus: www.eq.ee