Laupäev, 19. august Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 08:10
Temperatuur: 18.5°C
Õhurõhk: 756.2 mmHg
Õhuniiskus: 95 %
Tuule kiirus: 5.5 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Ruhnu ja mandri vahel sõitev Runö ei pea kaubalaadungile vastu (1)  
 
   
Foto: saarlane.ee

Ruhnu laevaliine teenindav AS Kihnu Veeteed toob katamaraani Runö kohta välja rea puudusi ning palub Ruhnu elanikel kaaluda võimalust lõpetada alusega ehitusmaterjali vedu suvisel turismi tippajal Pärnu ja Munalaiu suunal, kirjutab ajaleht Meie Maa.


Nii mullu kui sel aastal toimusid sarnased intsidendid, kui laeva väljalaskesüsteemi pääses merevesi. Esimesel korral põhjustas vesi aurustumise, mille tagajärjel rakendus tööle laeva tuleohutussüsteem.


Viimasel korral tõusis ilmselt kollektorisse sattunud merevee tõttu karteri rõhk. Mõlemal korral peamasin seisati, peale mida olid nii väljalaske torustik kui silindrid ja karter täitunud mereveega.


Tänavu aasta algul läbiviidud parendus täiendavate klappide näol probleemi ei lahendanud. Viimase väljalaskesüsteemi disainiveast tulenevad mootori remondikulud läksid operaatorile maksma ligi 5000 eurot.


Viimane rike Runöl leidis aset 7. juulil ja tulenes hüdraulika süsteemi ühe peamagistraali ühenduse tihendi purunemisest, mille remont võttis aega ligi poolteist tundi.


Laevaehitaja Baltic Workboats on veeteede ameti tungival nõudmisel parema peamasina jahutussüsteemi klappi kohandanud, kuid Kihnu Veeteedel puudub igasugune kindlus lähtudes viimastest juhtumitest, et selline lahendus toimib. "Laeva väljalaskesüsteemi sulgurklapid olid ehituslikult pidevalt 45 kraadi avatud asendis ja nende täielik sulgumine masina seiskumise korral oli välistatud," kirjeldas Kihnu Veeteed olukorda.


Operaator leiab, et Runö peamasinate jahutussüsteemi disain ei taga normaalset liini teenindamist, sest Ringsu sadama akvatoorium on pidevalt täidetud rohke hõljumiga, mis ummistab filtrid. Kuna kraana hüdrosüsteemi käitatakse üksnes peamasinate abil, ummistuvad pidevalt peamasinate filtrid masinate töötamisel sadamaakvatooriumis.


Laevale on tehtud parendus, mis aitab oluliselt kiiremini filtreid puhastada. „Peale väljumiseelseid laadimistöid tuleb Ringsu sadama poolel alati peamasinate filtrid puhastada. Samas väljasõidul on sadamasuudmes suured hõljumikogused, mis filtrid taas ummistavad,“ tõdes Kihnu Veeteed.


Ent suurimaks liini teenindamisega seonduvaks probleemiks Kihnu Veeteede arvates kaubavedu. Hankelepingus ja laeva tehnilistes andmetes on maksimaalseks tekile võetavaks kaubakoguseks viis tonni.


„Paraku näitab praktika, et vähimagi tuule ja lainetuse korral viietonnise tekilaadungiga ei ole laevaga võimalik opereerida normaalse kiiruse, milleks on 20 sõlme, ja kütusekuluga. Seis on kriitiline suvisel tipphooajal, mil reisijate hulk on laeval maksimumi lähedane ja reisijatel on kaasas ka hulgaliselt käsipagasit,“ kirjeldas Kihnu Veeteed.


Vedaja teeb tungiva ettepaneku seada turismi tipphooajal, juuli-august, prioriteediks reisijate normaalne teenindus ja liini sõiduaeg ning üksnes toiduainete ja esmatarbekaupade vedu.


 
  ERR 29-07-2017  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare Ametikooli saab veel sisseastumisavaldusi esitada
» USA ründelennukid maandusid esmakordselt Kuressaare lennuväljal
» Jõhkard tulistas õhupüssist koera (1)
» TS Laevad võttis kolmanda praami Virtsu-Kuivastu liinilt ära
» Kuressaares tähistati Saare maavalitsuse 100. sünnipäeva
» Linnavalitsus vabandab lärmaka kohtunike peo pärast
» Saaremaal tappis pull mehe
» USA ründelennukid maanduvad esmakordselt Kuressaare lennuväljal (1)
» Saaremaal põrkasid kokku auto ning mopeed (1)
» veel
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1092 Veebimajutus: www.eq.ee